TÜP MİDE (SLEEVE GASTRECTOMY) AMELİYATI - WeigtLossIstanbul
1501
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-1501,bridge-core-1.0.4,ajax_updown,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-7.0,vc_responsive
weightloss

TÜP MİDE (SLEEVE GASTRECTOMY) AMELİYATI

Çağımızın hastalığı olan obeziteye bağlı hastalıklar sebebiyle her yıl yaklaşık 4 milyon insan hayatını kaybetmektedir. Son yapılan araştırmalara göre Avrupa ülkeleri arasında obezitenin en sık görüldüğü ülke Türkiye’dir. Önlenebilir ve tedavi edilebilir bir hastalık olan obezite ile mücadelede yalnız değilsiniz. Unutmayın; Her zaman bir çözüm yolu vardır.

 

TÜP MİDE (SLEEVE GASTRECTOMY) AMELİYATI NEDİR?

 

Tüp mide ameliyatı iştah hormonunun da salgılandığı Fundus bölgesi dahil olmak üzere midenin yüzde 80’e yakın kısmının alındığı, kolay uygulanabilen, hastanın çabuk iyileştiği, komplikasyonu az olan çok başarılı bir kilo verme yöntemidir.

 

TÜP MİDE (SLEEVE GASTRECTOMY) AMELİYATI KİMLERE UYGULANIR?

 

Diyet ve spor yaptığı halde bir türlü kilo veremeyen, yapılan tetkikler neticesinde hastane kurulumuz tarafından uygun görülen kişilere uygulanır.

 

TÜP MİDE (SLEEVE GASTRECTOMY) AMELİYATI NASIL UYGULANIR?

 

Ameliyat genel anestezi altında karın bölgesi üzerinde açılan 3-4 kesi ile laparoskopik yöntemle uygulanır. Yaklaşık 1 saat süren operasyonda iştah hormonunun salgılandığı Fundus bölgesi dahil olmak üzere midenin yüzde 80’e yakın kısmı çıkarılır. Ameliyat sonrası 2 gece hastanede kalmayı müteakip hasta taburcu edilir ve diyetisyenimiz kontrolünde kilo vermeye, zayıflamaya başlar.

 

Doç. Dr. Gökmen ÖZTÜRK

Sorularınız mı Var?

    Rezervasyon Yapın

      Çeviri