MİDE BOTOKSU (GASTRIC BOTOX) - WeigtLossIstanbul
1579
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-1579,bridge-core-1.0.4,ajax_updown,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-7.0,vc_responsive
weightloss

MİDE BOTOKSU (GASTRIC BOTOX)

Çağımızın hastalığı olan obeziteye bağlı hastalıklar sebebiyle her yıl yaklaşık 4 milyon insan hayatını kaybetmektedir. Son yapılan araştırmalara göre Avrupa ülkeleri arasında obezitenin en sık görüldüğü ülke Türkiye’dir. Önlenebilir ve tedavi edilebilir bir hastalık olan obezite ile mücadelede yalnız değilsiniz. Unutmayın; Her zaman bir çözüm yolu vardır.

 

MİDE BOTOKS (GASTRIC BOTOX) UYGULAMASI NEDİR?

 

Obezitenin cerrahi olmayan tedavi yöntemlerinden biri olan Mide Botoks uygulaması, midede açlık hormonunun salgılandığı Fundus ve Antrum bölgelerine medikal estetik uygulamalarında kullanılan botoks maddesinin endoskopik yöntemle enjekte edilmesi işlemidir. Sadece 10 dk süren işlem sayesinde midenin normalde ortalama 4 saat olan boşalma süresi 9-10 saate kadar çıkar, iştah hormonu baskılanır ve bu sayede örnek olarak sabah 8’de kahvaltı yapan bir kişi akşam 17-18’e kadar açlık duygusu hissetmez.

 

MİDE BOTOKS (GASTRIC BOTOX) UYGULAMASI KİMLERE UYGULANIR?

 

Diyet ve spor yaptığı halde bir türlü kilo veremeyen, ortalama 5-20 kg arasında fazlası bulunan kişilere uygulanır.

 

MİDE BOTOKSU (GASTRIC BOTOX) NASIL UYGULANIR?

 

İşlem hafif sedasyonla (uyku halinde) yaklaşık 10 dakika içerisinde endoskopi yöntemiyle uygulanmaktadır. Hasta işlem esnasında uyumakta ve herhangi bir şey hissetmemektedir. Uygulama sonrasında ise kısa bir süre istirahat ettikten sonra taburcu olur ve günlük yaşamına geri döner, diyetisyenimiz kontrolünde kilo vermeye, zayıflamaya başlar.

 

Doç. Dr. Gökmen ÖZTÜRK

Sorularınız mı Var?

    Rezervasyon Yapın

      Çeviri