ŞEKER HASTALIĞI (TRANSİT BİPARTİSYON) AMELİYATI - WeigtLossIstanbul
1582
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-1582,bridge-core-1.0.4,ajax_updown,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-7.0,vc_responsive
weightloss

ŞEKER HASTALIĞI (TRANSİT BİPARTİSYON) AMELİYATI

Çağımızın hastalığı olan obeziteye bağlı hastalıklar sebebiyle her yıl yaklaşık 4 milyon insan hayatını kaybetmektedir. Son yapılan araştırmalara göre Avrupa ülkeleri arasında obezitenin en sık görüldüğü ülke Türkiye’dir. Önlenebilir ve tedavi edilebilir bir hastalık olan obezite ile mücadelede yalnız değilsiniz. Unutmayın; Her zaman bir çözüm yolu vardır.

 

ŞEKER HASTALIĞI (TRANSİT BİPARTİSYON) AMELİYATI NEDİR?

 

Tip 2 Diyabeti olan hastaların tedavisi için geliştirilmiş olan şeker hastalığı ameliyatı laparoskopik yöntemle uygulanan, mide hacminin küçültülmesi ve pozitif hormon düzeylerinin arttırılması gibi birden çok aşaması bulunan komplike bir ameliyattır. Ehil ellerde uygulandığında hem obezite hem de diyabet hastaları için kurtarıcı bir yöntemdir.

 

ŞEKER HASTALIĞI (TRANSİT BİPARTİSYON) AMELİYATI KİMLERE UYGULANIR?

 

Obezite hastalığı bulunan, aynı zamanda Tip 2 diyabet hastalığında tedavilerden sonuç alamamış olan, yapılan tetkikler neticesinde hastane kurulumuz tarafından ameliyata uygun görülen kişilere uygulanır.

 

ŞEKER HASTALIĞI (TRANSİT BİPARTİSYON) AMELİYATI NASIL UYGULANIR?

 

Ameliyat genel anestezi altında laparoskopik yöntemle uygulanır. Komplike bir ameliyat olan transit bipartisyon ameliyatınının ilk aşamasında tüp mide operasyonu uygulanır. Bu operasyon ile mide alt kısmı da alınarak iştah, açlık hormonu olarak bilinen Ghrelin hormonunun salınımı engellenir ve aynı zamanda mide hacmi de küçültüldüğü için tüketilen gıdanın miktarı azaltılır. İkinci aşamada ise ince bağırsak kesilerek mide ile arasında yeni bir kanal oluşturulur. Bu sayede insülin seviyesi dengelenir ve şeker hastalığı tedavi edilir.
Ameliyat sonrası 1-2 gece hastanede kalmayı müteakip hasta taburcu edilir ve diyetisyenimiz kontrolünde kilo vermeye, zayıflamaya başlar.

Doç. Dr. Gökmen ÖZTÜRK

Sorularınız mı Var?

    Rezervasyon Yapın

      Çeviri