MİDE BALONU (GASTRIC BALLOON) AMELİYATI - WeigtLossIstanbul
1576
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-1576,bridge-core-1.0.4,ajax_updown,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-7.0,vc_responsive
weightloss

MİDE BALONU (GASTRIC BALLOON) AMELİYATI

Çağımızın hastalığı olan obeziteye bağlı hastalıklar sebebiyle her yıl yaklaşık 4 milyon insan hayatını kaybetmektedir. Son yapılan araştırmalara göre Avrupa ülkeleri arasında obezitenin en sık görüldüğü ülke Türkiye’dir. Önlenebilir ve tedavi edilebilir bir hastalık olan obezite ile mücadelede yalnız değilsiniz. Unutmayın; Her zaman bir çözüm yolu vardır.

 

MİDE BALONU (GASTRIC BALLOON) UYGULAMASI NEDİR?

 

Obezitenin cerrahi olmayan tedavi yöntemlerinden biri olan Mide Balonu uygulaması, midenin içerisine silikon yapıda bir balonun yerleştirilmesi işlemidir. Sadece 10 dk süren işlem sonrasında hasta midesine yerleştirilen balonun kapladığı hacim sayesinde normalden daha az yemek yiyebilmekte, devamlı bir tokluk hissetmekte ve küçülen porsiyonları sebebiyle diyetisyenimiz kontrolünde hızla kilo vermektedir.

 

MİDE BALONU (GASTRIC BALLOON) UYGULAMASI KİMLERE UYGULANIR?

 

Diyet ve spor yaptığı halde bir türlü kilo veremeyen, ortalama 15-30 kg arasında fazlası bulunan kişilere uygulanır.

 

MİDE BALONU (GASTRIC BALLOON) NASIL UYGULANIR?

 

İşlem hafif sedasyonla (uyku halinde) yaklaşık 10 dakika içerisinde endoskopi yöntemiyle uygulanmaktadır. Hasta işlem esnasında uyumakta ve herhangi bir şey hissetmemektedir. Uygulama sonrasında ise kısa bir süre istirahat ettikten sonra taburcu olur ve günlük yaşamına geri döner, diyetisyenimiz kontrolünde kilo vermeye, zayıflamaya başlar.

 

Doç. Dr. Gökmen ÖZTÜRK

Sorularınız mı Var?

    Rezervasyon Yapın

      Çeviri