MİNİ MİDE BYPASS (MINI GASTRIC BYPASS) AMELİYATI - WeigtLossIstanbul
1581
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-1581,bridge-core-1.0.4,ajax_updown,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-7.0,vc_responsive
weightloss

MİNİ MİDE BYPASS (MINI GASTRIC BYPASS) AMELİYATI

Çağımızın hastalığı olan obeziteye bağlı hastalıklar sebebiyle her yıl yaklaşık 4 milyon insan hayatını kaybetmektedir. Son yapılan araştırmalara göre Avrupa ülkeleri arasında obezitenin en sık görüldüğü ülke Türkiye’dir. Önlenebilir ve tedavi edilebilir bir hastalık olan obezite ile mücadelede yalnız değilsiniz. Unutmayın; Her zaman bir çözüm yolu vardır.

 

MİNİ MİDE BYPASS (MINI GASTRIC BYPASS) AMELİYATI NEDİR?

 

Mide bypass ameliyatı dünyada en sık uygulanan obezitenin cerrahi tedavi yöntemlerinden biridir. Laparoskopik olarak uygulanan ameliyat ile mide hacmi yaklaşık 115 ml. kalacak şekilde küçültülür ve emilim kısıtlanır. Bu sayede ameliyat sonrasında tüketilebilen gıda miktarı azaltılır, bir kısmı da emilmeden atılır, diyetisyenimiz kontrolünde kısa zamanda zorlanmadan kilo verilir.

 

MİNİ MİDE BYPASS (MINI GASTRIC BYPASS) AMELİYATI KİMLERE UYGULANIR?

 

Diyet ve spor yaptığı halde bir türlü kilo veremeyen, yapılan tetkikler neticesinde hastane kurulumuz tarafından uygun görülen kişilere uygulanır.

 

MİNİ MİDE BYPASS (MINI GASTRIC BYPASS) AMELİYATI NASIL UYGULANIR?

 

Ameliyat genel anestezi altında karın bölgesi üzerinde açılan 4 kesi ile laparoskopik yöntemle uygulanır. Yaklaşık 1 buçuk saat süren operasyonda mide ikiye ayrılarak girişinde 115 ml. hacminde küçük bir mide tüpü oluşturulur ve oluşturulan bu tüp 150-200 cm. aşağıdaki ince bağırsağa bağlanır. Bu sayede hem eski mide pasifize edilir hem de ince bağırsağın atlanan bölgesinde emilim engellenir. Yani hem tüketilen besinlerin miktarı azaltılır hem de tamamının emilmesi engellenerek kilo verme oranı arttırılır.

 

Ameliyat sonrası 1-2 gece hastanede kalmayı müteakip hasta taburcu edilir ve diyetisyenimiz kontrolünde kilo vermeye, zayıflamaya başlar.

Doç. Dr. Gökmen ÖZTÜRK

Sorularınız mı Var?

    Rezervasyon Yapın

      Çeviri