MİDE BYPASS (ROUX-EN-Y GASTRIC BYPASS) AMELİYATI - WeigtLossIstanbul
1580
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-1580,bridge-core-1.0.4,ajax_updown,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-7.0,vc_responsive
weightloss

MİDE BYPASS (ROUX-EN-Y GASTRIC BYPASS) AMELİYATI

Çağımızın hastalığı olan obeziteye bağlı hastalıklar sebebiyle her yıl yaklaşık 4 milyon insan hayatını kaybetmektedir. Son yapılan araştırmalara göre Avrupa ülkeleri arasında obezitenin en sık görüldüğü ülke Türkiye’dir. Önlenebilir ve tedavi edilebilir bir hastalık olan obezite ile mücadelede yalnız değilsiniz. Unutmayın; Her zaman bir çözüm yolu vardır.

 

MİDE BYPASS (ROUX-EN-Y GASTRIC BYPASS) AMELİYATI
NEDİR?

 

Mide bypass ameliyatı dünyada en sık uygulanan obezitenin cerrahi tedavi yöntemlerinden biridir. Laparoskopik olarak uygulanan ameliyat ile mide hacmi yaklaşık 45 ml. kalacak şekilde küçültülür ve emilim kısıtlanır. Bu sayede ameliyat sonrasında tüketilebilen gıda miktarı azaltılır, bir kısmı da emilmeden atılır, diyetisyenimiz kontrolünde kısa zamanda zorlanmadan kilo verilir.

 

MİDE BYPASS (ROUX-EN-Y GASTRIC BYPASS) AMELİYATI KİMLERE UYGULANIR?

 

Diyet ve spor yaptığı halde bir türlü kilo veremeyen, yapılan tetkikler neticesinde hastane kurulumuz tarafından uygun görülen kişilere uygulanır.

 

MİDE BYPASS (ROUX-EN-Y GASTRIC BYPASS) AMELİYATI NASIL UYGULANIR?

 

Ameliyat genel anestezi altında karın bölgesi üzerinde açılan 4 kesi ile laparoskopik yöntemle uygulanır. Yaklaşık 1 buçuk saat süren operasyonda mide hacmi yaklaşık yüzde 95 oranında küçültülerek mide poşu adı verilen yaklaşık 45 ml. hacminde küçük bir mide oluşturulur. İnce bağırsaklar 50-75 cm.’den kesilerek yeni mide poşuna bağlanır. Bu sayede eski mide pasifize edilerek tüketilen besinlerin doğrudan yeni mide poşuna gelmesi ve ardından bağlantısı yapılan ince bağırsağa geçmesi sağlanır. Yani hem tüketilen besinlerin miktarı azaltılır hem de tamamının emilmesi engellenerek kilo verme oranı arttırılır. Ameliyat sonrası 3 gece hastanede kalmayı müteakip hasta taburcu edilir ve diyetisyenimiz kontrolünde kilo vermeye, zayıflamaya başlar.

Doç. Dr. Gökmen ÖZTÜRK

Sorularınız mı Var?

    Rezervasyon Yapın

      Çeviri